В Батумі розглянули перспективи участі Херсонського морського порту в міжнародних транспортних коридорах

В Батумі розглянули перспективи участі Херсонського морського порту в міжнародних транспортних коридорах

31 серпня 2018 року на території Батумського морського порту було проведено нараду, пов'язану з реалізацією ініціативи Херсона та Литовської республіки зі створення нового транспортного коридору від порту Клайпеди на Балтиці через Чорне море до азербайджанського порту м.Баку на Каспії.

Забігаючи на перед, можна сказати, що для обговорення проекту зібралися однодумці, які основні акценти зробили на необхідності вирішення ряду організаційних і робочих питань. Крім керівництва ТОВ «Батумський морський порт» і прибулих на нараду керівника консолідуючої проект Херсонської групи компаній «Содружество» Віктора Попова, членів правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, в ньому взяли участь, генеральний директор Батумського міжнародного транспортного терміналу Ніколоз Гоголі та генеральний директор компанії «Transfor group» Георгі Мчедліашвіллі, який приїхав, заради участі в цій нараді, з Тбілісі.

В процесі робочої наради були зроблені акценти на приєднання до проекту Луганщини та пов'язані з цим додаткові транспортно-логістичні завдання, вирішення яких багато в чому залежать від присутніх партнерів. Про необхідність оптимізації руху вантажів і використання потенціалу морських портів Херсона та Скадовська на західному березі Чорного моря і морських портів Трабзона і Батумі на східному. Досить детально були розглянуті можливості та потенціал морського порту Батумі, можливості додатково приймати на причалах Батумського міжнародного контейнерного терміналу кораблів меншого тоннажу, які зможуть заходити в порт Херсона. Попередньо розглянута карта потенційних вантажів, які передбачаються до відправки партнерами з морських портів Херсона та Скадовська в морські порти Батумі і Трабзона. Попередньо визначено види вантажів, які учасники наради з Грузії готові відправляти через порт Батумі в морський порт Херсона. Варто відзначити, що грузинськими партнерами передбачається використовувати морський порт Херсона для переміщення вантажів, для переміщення яких до цього він практично не використовувався.

Той факт, що партнери ГК «Содружество» готові і, найголовніше, мають для цього технічні можливості, підготувати додаткові майданчики для вантажів, орієнтованих для переміщення через Херсонський морський торговельний порт, говорить про гарні перспективи реалізації підготовленого фахівцями Литви і України проекту державно-приватного партнерства його реформування і розвитку з метою забезпечення його ефективної участі в створюваному новому транспортному коридорі.

Корисним був і позитивний досвід взаємодії операторів морського порту міста Батумі з місцевими муніципальними властями. Батумі курортне місто, яке активно розвивається, місто, яке приймає дуже велику кількість туристів з різних країн світу. Особливу увагу приділяє питанням екології, логістики переміщення вантажного автомобільного транспорту, спільно з морським портом вдало організовує взаємодію структур порту і міста, в результаті чого не тільки вирішуються питання пов'язані з роботою порту а й саму його роботу робить практично не помітною для городян і приїжджих до міста туристів.

За результатами наради можна зробити впевнений висновок, що у морських портів Херсона та Скадовська хороші перспективи розвитку і ефективної участі в створюваних міжнародних транспортних коридорах. У міста Херсона, Херсонської та Луганської областей відкриваються нові перспективи розвитку.