Школи польської гміни Громадка та української Музиківської ОТГ починають новий навчальний рік в статусі партнерів

Менше року минуло від того дня, коли під час проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму було підписано договір про партнерство між польською гміною Громадка та Музиківською об’єднаною територіальною громадою.

За цей час було налагоджено активну комунікацію на рівні керівництва Громадки та Музиківки та розпочато процес створення фундаменту сприяння партнерству між підприємствами, установами та організаціями різних галузей, які діють на їх територіях.

Символічно, що першими «ластівками» результату цієї партнерської роботи юридично стали шкільні заклади, розташовані на територіях польської гміни Громадка та української Музиківської ОТГ.

Школа гміни Громадка

Незважаючи на обмеження, пов’язані з COVID-19, та період літніх відпусток, було відпрацьовано та підписано договори про партнерство між комунальним закладом «Східненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області» (Україна), в особі керівника закладу Ірини Осадчук та школою в Модлє гміни Громадка Болестлавецького повіту Нижнєсилезького воєводства (Польща) в особі директора Ірени Рибенська; комунальним закладом «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області (Україна), в особі керівника закладу Василя Славича та школи в Громадці Болестлавецького повіту Нижнєсилезького воєводства (Польща), в особі директора Роберта Фурмана.

Як зазначив війт (мер) гміни Громадка Даріуш Павліщі:

«Cимволічно, що новий навчальний рік школи гміни Громадка та Музиківки починають як партнери. Діти шкільного віку – це майбутнє наших громад, майбутнє Польщі та України. Їхня дружба зі шкільної лави задає приклад та створюватиме вагомий фундамент укріпленню дружби та партнерства. Слідом за юридичним оформленням цього партнерства, ми плануємо організувати знайомство між викладачами та учнями наших шкіл, узгодити плани спільних заходів. Карантинні обмеження поки нам надають можливість робити це дистанційно, завдячуючи засобам відеозв’язку, але, впевнений, що це тимчасово і ми будемо мати можливість відвідувати один одного».

Слід зазначити, що війт (мер) гміни Громадка Даріуш Павліщі сам свого часу закінчив школу, яка стала партнером «Музиківського ліцею». Зазначена школа Громадки має багату історію, яку почала писати після закінчення другої світової війни, відкривши свої двері для учнів в квітні 1947 року. За цей час вона стала сучасним освітнім закладом, в якому створено чудові умови для навчання. У листопаді 2006 року було побудовано та введено в експлуатацію сучасну шкільну спортивну залу, яка дає можливість учням якісно займатись спортом.

Сучасна шкільна спортзала школи Громадки

Не менш якісні умови для навчання створено і в школі в Модлє гміни Громадка. Хоча цей навчальний заклад менший за розміром та кількістю дітей, які в ньому навчаються, але це не впливає на якість та умови навчання.

Школа в Модлє гміни Громадка