Приклад прийняття нестандартних рішень для ефективного розв’язання транспотрно-логістичної проблеми продемонстрували партнери з Туркменістану та Казахстану

навантаження вагонів в порту КурикПереважною більшістю країн світу оголошено карантин і введено обмеження, які мають негативний вплив на внутрішні і тим та паче міжнародні вантажні перевезення. Цей вимушено організований економічний колапс пов’язаний з пандемією коронавірусу та визвано намаганням керівництва держав локалізувати його розповсюдження, мінімізувати кількість летальних наслідків.

Ситуація, яка склалась, не тільки значно обмежила можливості економічної співпраці, але і внесла свої коригування в традиційні транспортно-логістичні рішення щодо міжнародних вантажних перевезень. Саме в цей час проявляються якості сучасних керівників, які спроможні до оперативного прийняття нестандартних рішень. Такий приклад продемонстрували Генеральний директор сучасного морського порту Курик (Казахстан) Серік Ахметов та голова правління провідного транспортно-логістичного підприємства з Туркменістану “Туркмен Міллі Логістик” Бегенч Мамедов.

Значно обмежені карантинними заходами можливості переміщення вантажів між Казахстаном та Туркменістаном призвели до величезних черг заблокованого на кордоні вантажного автотранспорту. Складна ситуація вимагала рішучих, нестандартних рішень.

Враховуючи той факт, що Казахський порт Курик та транспортно-логістична компанія “Туркмен Міллі Логістик” є партнерами по ініційованому на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму проекту створення міжнародного коридору ефективного співробітництва, процес стартової комунікації щодо пошуку рішення цієї неординарної ситуації відбувався у трикутнику Туркменістан-Україна-Казахстан.

Слід зазначити, що і Казахстан, і Туркменістан є одними із законодавців в питаннях ефективної розбудови міжнародних транспортних маршрутів. Зокрема, Президент Туркменістану шановний Гурбангули Бердимухамедов під час своєї доповіді минулого року на першому Каспійському економічному форумі в м. Туркменбаші акцентував важливість розвитку міжнародного співробітництва по реалізації планів створення міжнародних транспортних коридорів з виходом до берегів Балтійського моря.

Розв’язуючи складне завдання, генеральний директор порту Курик (Казахстан) Серік Ахметов та голова правління транспортно-логістичного підприємства з Туркменістану “Туркмен Міллі Логістик” Бегенч Мамедов не тільки продемонстрували найкращі якості сучасного керівника, спроможного приймати нестандартні рішення для досягнення поставленої мети, але і відкрили нову сторінку партнерства на Каспійському морі. Ці відкриті перспективи пов’язано з новими підходами та можливостями транспортно-логістичного співробітництва з використанням потенціалу сучасних портів Курик (Казахстан) та Туркменбаши (Туркменістан), які обидва розташовано на східних берегах Каспійського моря.

Щодо зазначеної вище проблеми, то для її вирішення було прийнято рішення залучення, відкритих в поточних умовах, не тільки можливостей порту, але і залізничного транспорту (на фото: завантаження вагонів, яке сьогодні здійснюється на території порту Курик).

Завдячуючи цій партнерській роботі, вантаж найближчим часом буде доставлено вантажоодержувачам в Туркменістані.

Щодо самої цієї ініціативи, нових підходів співробітництва та нових партнерських рішень на Каспійському морі, то отриманий позитивний досвід вартий уваги та наслідуванню при реалізації партнерських моделей переміщення вантажів як на Чорному, так і на Балтійському морях.