Херсонська морська академія формує наукові зв'язки з Білоруссю

30 жовтня в Херсонській державній морській академії був урочисто підписаний тристоронній меморандум про співпрацю, який став черговим, впевненим кроком херсонської морської альма-матер до розвитку міжнародного співробітництва. Крім Ректора академії Василя Чернявського, цей історичний документ був підписаний Генеральним директором Білоруського науково-дослідного інституту транспорту «Транстехніка» Віталієм Кірєєвим і Головою правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Віктором Поповим.

БілНДІ «Транстехніка», створений в 1961 році, є розробником більшості нормативних, технічних і методичних документів, що використовуються в транспортній галузі республіки. За розробками інституту отримано 131 авторське свідоцтво на винаходи.

Як ІА «Херсонці» повідомляло раніше, переговори про співпрацю, між підписавшими сьогодні документ сторонами, були розпочаті 10 вересня в польському місті Гданськ, під час проведення BALTEXPO 2019, які завершилися підписанням попереднього меморандуму професором БілНДІ «Транстехніка» Валерієм Козловим (на фото зліва) та заступником голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимиром Макуха (на фото праворуч).

З підписанням меморандуму, БілНДІ «Транстехніка» офіційно приєднався до проекту створення міжнародного коридору ефективної співпраці, ініційованого на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму (учасниками проекту вже є порти, стивідорні компанії, підприємства і організації різних сфер діяльності, з Литви, Польщі, Білорусі, Україна, Болгарії, Грузії, Туреччини, Казахстану, Туркменістану). Також білоруси увійшли до групи партнерів по сприянню розвитку і використання можливостей створеного міжнародного логістичного центру «Global Multimodal Logistics».

Як розповів кореспонденту ІА «Херсонці» член правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Сергій Орєхов: «Білоруський науково-дослідний інститут «Транстехніка» є лідером розвитку науки в Білорусі в галузі транспорту і логістики. Досвід і науковий потенціал білоруських колег, наукова база та величезний потенціал Херсонської державної морської академії не тільки дозволять посилити потенціал успішного розвитку проектів коридору ефективної співпраці і єдиного міжнародного логістичного центру «Global Multimodal Logistics» але і відкривають додаткові можливості для реалізації нових освітніх програм в Херсонській ДМА, відкривають нові можливості освіти»- впевнений Сергій Орєхов.

сайт «Херсонці»