Провідні університети Литви та України – розвиток партнерства

Клайпедський Університет та Херсонський Державний Університет вважаються одними з провідних вищих навчальних закладів Литви та України. Рік тому між ними було підписано договір про співпрацю.

14 листопада в стінах Херсонського Державного Університету відбулась низка урочистих заходів, присвячених святкуванню 102-ї річниці Херсонського Державного Університету, за участю ректора Клайпедського університету пана Артураса Разбадаускаса (на фото по центру) та доцента інститута історії Балтійського регіону Клайпедського університету Сільви Поціте (на фото перша зліва). Якщо говорити про ініційований на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму проект створення коридору ефективного співробітництва, де базовим є створення горизонтальних партнерських зв’язків між домашніми для форуму містами Клайпеда та Херсон, - активний розвиток ефективного партнерства між Клайпедським та Херсонським університетами є вагомою складовою успіху самого проекту.

Як розповів заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха:

«Приводів цієї знакової зустрічи перших осіб Клайпедського та Херсонського університетів було декілька. По-перше, це найурочистіше святкування дня народження ХДУ, по-друге, саме в цей святковий день в Херсонському Державному Університеті було урочисто відкрито центр дослідження історії Литви. Це дійсно історична подія не тільки для Херсона та Клайпеди, але і для України та Литви, яка зайвий раз демонструє єдність братніх країн. Це черговий результат активної та наполегливої роботи доцента ХДУ Артема Петрика (на фото третій зліва) який є справжнім локомотивом не тільки ефективного співробітництва між університетами, але і активним дослідником спільного в історії Литви та України, провідником поглиблення наукового та освітнього співробітництва між братніми країнами. Щодо самого співробітництва між Клайпедським Університетом та Херсонським Держанвим Університетом, то можна впевнено констатувати чудові перспективи їхньому активному та ефективному розвитку. Для цього є чудовий фундамент, який складають професорьско-викладацький склад обох університетів, наявність сучасної матеріальної бази, прогресивні ректори Олександр Співаковський і Артурас Разбадаускас та саме «будівельник» цього партнерства Артем Петрик».