Щит економічного розвитку Луганщини буде зміцнюватися в Херсоні
Одним з акцентів, які були зроблені під час Київського безпекового форуму, який проходив в квітні цього року - необхідність забезпечення економічного розвитку областей України, що межують з РФ. Один з авторів та ініціаторів «Європейського плану для України» (так званий «План Маршала для України») Прем'єр-Міністр Литовської Республіки (1999-2000, 2008-2012), депутат Сейму Андріус Кубіліус, виступаючи на форумі, сказав, що, в першу чергу, Херсонська область, що межує з окупованих Кримом, прифронтові Луганська і Донецька області мають стати територіями економічного успіху, що буде одним з найбільш дієвих механізмів протидії агресору і ефективним важелем, спрямованим на повернення Україні окупованих територій.
Луганська та Херсонська області - спільні кроки на шляху економічного розвитку
19 червня на території Посольства Литовської Республіки в Україні відбувся захід, підсумки якого повинні докорінно змінити ситуацію на території прифронтової Луганської області і одночасно стати додатковим стимулом розвитку Херсона та Херсонської області.
До проекту, який ще в 2014 році ініціювали депутати і міський голова Херсона, який в підсумку виріс в широкомасштабний міжнародний проект реформування і розвитку Херсонського і Скадовського морських торговельних портів, створення нового транспортного коридору від порту литовського міста Клайпеда на Балтиці, через територію Білорусі, Чорноморські порти Херсона, Скадовська, турецького Трабзона, територію Грузії до азербайджанського порту міста Баку на Каспії приєдналася Луганська область. Був підписаний меморандум про співпрацю між базовим координатором реалізації проекту групою компаній «Содружество», Асоціацією сільськогосподарських товаровиробників Луганської області та Балтійсько-Чорноморським економічним форумом. Як зазначив голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз - «Ця подія не тільки демонстрація того, що Луганська область не є покинутою напризволяще, цей свідчить про реальні перспективи відновлення і успішного розвитку. Входження Луганщини в цей міжнародний проект відкриває кардинально нові перспективи для представників бізнесу нашої області, формує дорожню карту забезпечення ефективного розвитку економіки нашої та Херсонської областей, реалізації спільних міжнародних проектів».
Про проекти, та їх перспективи говорили не тільки луганчани. Старший радник Посольства Грузії в Україні Джемал Гогітідзе звернув увагу присутніх, що вже на початковій стадії внесений проект об'єднав міста Херсон і Батумі, які підписали договір про партнерство, підписані меморандуми топ-компаніями транспортно-логістичної сфери з Тбілісі і Батумі. Представник торгово-промислової палати Грузії в Україні Георгій Сігуа зазначив, що вся ця робота і вже досягнуті результати мають велике значення не тільки для Луганської, Херсонської областей та України але і для всіх країн-партнерів.
Радник з економічних питань Посольства Казахстану в Україні Арнур Танбай змалював ситуацію, пов'язану з значними можливостями, які з приймання та обробки вантажів на східних берегах Каспійського моря мають порти Актау і Курик, про ту цілеспрямовану роботу, яку проводить Казахстан, як одна з ключових країн, що забезпечують переміщення вантажів з виходом на коридори «нового шовкового шляху».
Після закінчення заходу спілкування учасників та численної армії журналістів тривала досить довго. Важливість проекту, нові перспективи, фактичні механізми зміцнення економік регіонів, їх економічної безпеки, зміцнення партнерських зв'язків між підприємствами і організаціями різних країн, точка опори для виведення міждержавних відносин на нові рівні співпраці. При цьому неодноразово згадувалася унікальність, пов'язана з ініціативою, яка виникла в Херсоні і підтримана в Луганській області. Це реальні результати оголошеної в 2014 році реформи з децентралізації. Хочеться вірити, що також це розцінюють і в Міністерстві інфраструктури України.