Туркменські перспективи Балтійсько-Чорноморської ініціативи Херсона

01.08.2018

У перший день серпня в Посольстві Туркменістану в Україні пройшла робоча зустріч, на якій обговорювалися перспективи та плани реалізації ініціативи створення коридору широкомасштабного співробітництва: Клайпеда - Білорусь - Херсон - Трабзон - Грузія - Баку з виходом через порт Туркменбаші до центрального коридору «нового шовкового шляху».

Слід зазначити, що Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов за свою багаторічну каденцію роботи в Україні, зробив дуже багато для налагодження дружніх, партнерських відносин між Україною та Туркменістаном. Будучи Другом України з великої літери, Нурберди Аманмурадовіч, в процесі обговорення значного сегменту можливостей для співпраці, які відкриває згадана вище ініціатива, зазначив цілеспрямовану і системну роботу керівництва Туркменістану, спрямовану на розвиток багатогранного міжнародного співробітництва, реформування і розвиток виробничої сфери країни, активне використання нових технологій. Не випадково цей рік в Туркменістані проходить під гаслом «Туркменістан-серце великого шовкового шляху» бо Туркменістан своєю активною позицією підтверджує статус, як мінімум, одного з регіональних лідерів.
Констатуючи базовим фундаментом розвитку «міжнародного коридору співпраці» морські порти, серед яких опорними точками фігурують Клайпеда, Херсон, Трабзон, Баку, Туркменбаші, було приділено увагу на важливість питання створення та ефективної роботи єдиного міжнародного логістичного центру. Позитивно відзначено входження в даний проект Луганській області, що з одного боку ставить перед партнерами додаткові завдання, з іншого боку відкриває нові перспективи ефективного розвитку територій, міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

Особливу увагу Нурберди Аманмурадовіч приділив важливості реалізації ініціативи розвитку співпраці між вищими навчальними закладами країн-партнерів з підготовки високопрофесійних кадрів. Підготовлений для цих цілей плацдарм Вільнюським університетом Миколаса Ромеріса і Херсонським економіко правовим інститутом має всі перспективи стати базою для більш широкого співробітництва, за участю вищих навчальних закладів Луганської області, Туркменістану, ВНЗ-ів Трабзона, Батумі, Баку.

З огляду на одну з лідируючих позицій Туркменістану в сфері видобутку і постачання енергоносіїв, досить предметним і плідним було обговорення перспектив співпраці в цьому напрямку. Прилетівши з Німеччини, взяв участь в робочій зустрічі Хильмар Енке, один з кращих в Німеччині фахівців в області постачання енергоресурсів, який є членом Київського інституту енергетичних досліджень.