Розвиток міжнародного проекту з центром в Херсоні підтримали в Туркменістані

14.08.2019

11-12 серпня в Туркменістані, на території міжнародної туристичної бази Аваза, пройшов перший Каспійський економічний форум.

Уже перші оцінки даного заходу свідчать про стратегічно правильноме рішення Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедова, який ініціював проведення цього масштабного міжнародного заходу.

Для участі в форумі прибули керівники урядів всіх Каспійських держав, а також Болгарії та Узбекистану.

Кілька тисяч делегатів з різних країн світу, стали учасниками історичної події не тільки для прикаспійських держав але і для всіх країн, як мінімум, Європи та Азії.

Була представлена на форумі і Україна. У невеликому складі делегатів від нашої країни, особливу увагу було приділено представникам команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, яка була представлена (фото - праворуч наліво) заступником голови правління Володимиром Макуха, Альбертом Зангиевим, який представляє енергетичний сектор, і керівником програм «Україна-Туркменістан» Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Ахметом Аннаевим.

Саме проекти, ініційовані на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, знайшли свій подальший розвиток на берегах Каспію. Йдеться про проект створення міжнародного коридору ефективного співробітництва та проект створення міжнародного логістичного центру Global Multimodal Logistic з центром координації в Херсоні.

У перший день Каспійського економічного форуму (11 серпня) було підписано меморандум про співпрацю між базовим учасником проекту від України, групою компаній «Содружество», Балтійсько-Чорноморським економічним форумом, який здійснює загальну координацію проектів, та лідером на ринку надання транспортно-експедиторських послуг Туркменістану ВАТ «Туркмен Міллі Логістик».

Тим самим представник Туркменістану став черговим, рівноправним учасником даних міжнародних проектів. Як зазначив, присутній при підписанні меморандуму, генеральний директор сучасного Казахського порту Курик Серік Ахметов (на фото - другий праворуч): «міжнародна кооперація і співпраця дуже необхідні і ми дуже раді, що сьогодні отримали нового члена нашого спільного міжнародного проекту, яким є лідер на своєму ринку, представник Туркменістану, компанія ВАТ «Туркмен Міллі Логістик».

Слід зазначити, що дана туркменська компанія і її генеральний директор Бегенч Мамедов (на фото - другий зліва) користуються великим авторитетом не тільки у представників даної сфери бізнесу Туркменістану але і серед колег по бізнесу в інших країн Каспійського та Чорноморського морських басейнів.
Ось що розповів про масштабні заходи в Туркменістані заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха:

«Проекти коридору ефективного багатостороннього співробітництва та проекту створення єдиного міжнародного логістичного центру Global Multimodal Logistic, які мають дві базові точки опори на Балтиці, у вигляді сучасних морських портів м. Клайпеда (Литва) і м. Гдиня (Польща), які ефективно розвиваються, підписанням меморандуму з друзями і партнерами з Туркменістану, компанією ВАТ «Туркмен Міллі Логістик», на ряду з Казахським портом м. Курик, було отримано другу, дуже надійну точку опори на східних берегах Каспійського моря.

Туркменістан, завдяки вивіреної, цілеспрямованої стратегії свого Президента Гурбангули Бердимухаммедова вже давно підтвердив свою роль одного із законодавців курсу розвитку міжнародного співробітництва в галузі транспорту і логістики. Прийняті резолюції ООН з розвитку даної сфери співробітництва були ініціювані саме офіційним Ашхабадом.

Те, що Туркменістан не має наміру здавати свої лідируючі позиції, можна було переконатися і з визначених Президентом країни, шановним Гурбангули Бердимухаммедовим, стратегічних планів Туркменістану вийти в розвитку міжнародного співробітництва до берегів Балтики, активно розвивати цифрові технології.

Це свідчить про те, що проекти, ініційовані на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, повністю корелюються з визначеною Президентом Туркменістану стратегією економічного розвитку країни. Це додаткова аргументація надійності і ефективності участі в наших спільних проектах представників Туркменістану.

Крім друзів і партнерів - компанії ВАТ «Туркмен Міллі Логістик», домовилися з керівником міжнародного морського порту Туркменбаши, шановним Аннадурди Косаевим про ініціювання процедури приєднання до наших проектів і цього сучасного порту Туркменістану.

Коли Президент, Уряд і підприємства країни діють як єдиний механізм, процедура організації співпраці з ними повністю зрозуміла, що дуже важливо при реалізації подібних масштабних міжнародних проектів. При цьому Каспійський економічний форум надав можливість проведення переговорів і почати процедури з організації співпраці і з представниками інших країн.

Зокрема, дуже предметними і плідними були переговори з членом правління Болгарсько-Туркменської індустріально-торговельної палати Даніелем Делчевим (на фото зліва) про підготовку до підписання меморандуму про співпрацю цієї організації з Балтійсько-Чорноморського економічним форумом, про входження в проект створення міжнародного коридору ефективної співпраці та ініціювання партнерства з болгарським морським портом м.Бургас", - розповів "Херсонцям" Володимир МАКУХА.

сайт «Херсонці»