BALTEXPO – 2019 і ефективний розвиток проекту з центром координації в Херсоні

16.09.2019

Минулого тижня у польському місті Гданськ пройшла виставка-конференція Baltexpo - 2019. Це один з наймасштабніших заходів в країнах Балтії, який традиційно проводиться один раз на два роки. У процесі даного заходу приділили увагу як проекту створення коридору ефективної співпраці, так і проекту єдиного логістичного центру Global Multimodal Logistic з центром в м. Херсон, ініційованих на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

Як розповів кореспонденту ІА «Херсонці» заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха, який взяв участь в роботі Baltexpo - 2019:

«Проведені зустрічі та переговори у Гданську можна розбити на кілька взаємопов'язаних блоків, які, в першу чергу, свідчать про зміцнення базового європейського партнерського трикутника Гдиня-Клайпеда-Херсон реалізації згаданих проектів.

По-перше, спікери конференції акцентували увагу на існуючі ризики не стійкості реалізації проектів транспортних коридорів в рамках так званого «нового шовкового шляху», відсутності механізмів забезпечення їх сталого розвитку. Дані застереження стали додатковими свідченнями правильності обраного рецепта реалізації нашого проекту створення коридору ефективної співпраці, коли значний акцент робиться на створення тісних вузлів різнобічного співробітництва між підприємствами та організаціями територіальних громад, через які він проходить.

По-друге, з представниками керівництва польського порту м. Гдиня, що є одним з опорних портів проекту на Балтиці, було проведено предметну нараду з узгодженням планів спільних дій на найближчий час. Було відзначено важливість ініційованих проектів для організації системної співпраці від Балтики до Каспію. Відзначено важливість приєднання до проекту нового, сучасного казахського порту м. Курик, одного з лідерів в сегменті організації переміщення вантажів на території прикаспійських країн, транспортно-експедиторської компанії з Туркменістану «Туркмен Міллі Логістик», а також партнерів з Туреччини в особі авторитетної Торгово-Промислової Палати міста Текірдаґ. Розглядаючи перспективу виходу, реалізованого проекту, до північних берегів Балтійського моря, директор по маркетингу морського порту м.Гдиня Марцей Кржесінскі повідомив про перспективи входження в проект порту однієї зі Скандинавських країн.

По-третє, з ініціативою приєднання до проектів виступили білоруси. Представлений на Baltexpo - 2019 майданчик Міністерства транспорту і комунікацій Республіки Білорусь, де основним координатором був Білоруський Науково-Дослідний Інститут транспорту «Транстехніка», демонстрував досягнення наших білоруських друзів як в науковому підході до вибудовування і реалізації транспортно-логістичних моделей, так і фактично вже збудованої транспортно-логістичні інфраструктури Білорусі. В результаті проведених на майданчиках даного форуму переговорів, було підписано попередній меморандум про співпрацю між Білоруським Науково-Дослідницьким інститутом транспорту «Транстехніка» і Балтійсько-Чорноморським економічним форумом, який з білоруської сторони підписав професор Валерій Козлов (на фото зліва). Було досягнуто домовленостей про доцільність початку процедури узгодження і підготовки до підписання договору про співпрацю між даними Науково-Дослідницьким інститутом і Херсонською державною морською академією, готовності білоруських друзів в наданні методичної допомоги та обміну досвідом при відкритті на базі Херсонської ДМА факультету логістики.

По-четверте, з екс. Віце-Прем'єр Міністром Польщі Янушем Пехоцінскім (на фото зліва), який зараз очолює Торгово-Промислову Палату Польща-Азія, попередньо обговорили можливі напрямки співпраці, враховуючи важливість зміцнення створюваних мостів співпраці з нашими друзями і партнерами з Туреччини, Казахстану та Туркменістану, розширення даного співробітництва на інші країни Азії, з якими тісно співпрацює ТПП Польща-Азія.
Слід зазначити, що активно налагоджувані партнерські зв'язки між підприємствами і організаціями польського міста Гдиня і українського Херсона, багато в чому є результатом ефективної підтримки цих процесів зі сторони Консула України в Гданську Льва Захарчишина та Генерального Консула Польщі в Одесі Анджея Шмідтке»

Сайт «Херсонці»