До херсонських проектів приєднуються поляки

У польському місті Гданськ 2-3 квітня пройшов міжнародний форум Fracht2019, на якому говорили і про Херсон.

Цей масштабний захід проводиться щорічно і збирає представників портової галузі, транспортно-експедиторські та стивідорні компанії з різних країн, представників науки.

У цьому році на форумі вперше говорили про Херсон. Ця увага була не випадковою. Проекти, ініційовані на майданчиках Балійско-Чорноморського економічного форуму (проводиться щорічно в м. Херсон та м. Клайпеда), знайшли свій розвиток на польських берегах Балтики.

Як розповів нашому кореспонденту заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха, який взяв участь в роботі польського форуму: «Якщо говорити про «херсонські» питання в порядку денному форуму, то їх необхідно розділити на дві, пов'язані між собою, та мають всі шанси стати історичними віхами в розвитку співпраці між польською Гдинею і українським Херсоном.

По-перше під час форуму офіційно було завершено перший етап організації системної співпраці з сучасним польським портом Гдиня, який ефективно розвивається. Завершено його урочистим підписанням угоди про співпрацю між херсонської групою компаній «Содружество», правлінням морського порту г.Гдиня (підписали Президент і віце-президент Правління порту) і Балтійсько-Чорноморським економічним форумом

Тим самим було офіційно підтверджено входження наших польських друзів і партнерів в проект спільного розвитку створеного в м.Херсон єдиного міжнародного логістичного центру «Global Multimodal Logistics». Цей логістичний центр є одним з основних сегментів ініційованого нового коридору ефективної співпраці.

По-друге: Херсонська державна морська академія, яка ініціювала своє входження в проекти Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, зробила перший крок на шляху до системної співпраці зі своїми польськими колегами - Морським університетом г. Гдиня.

Пакет документів з баченням такого співробітництва, підготовлений керівництвом і науковими співробітниками ХДМА, під час форуму було передано ректору Морського університету г.Гдиня через професорів цього навчального закладу Анджея Гржелаковскі і Мацея Матжака. Ініціатива херсонських колег прийнята з великою повагою і готовністю до співпраці», - розповів Володимир МАКУХА.

сайт “Херсонці”