Литва, Україна та Казахстан – сучасний формат прогресивного співробітництва

30.09.2020

Під час проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який 25 вересня 2020р. приймала Україна (м.Херсон), було підписано договір про співробітництво, який відкриває нову сторінку сучасного багатогранного формату співробітництва між представниками Литви, України та Казахстану.

Цей договір було підписано ректорами Херсонської та Литовської морських академій (Василь Чернявський та Вацлав Станкевіч), директором наукового парку Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» Альоною Лещенко та генеральним директором сучасного морського порту Курик (Казахстан) Серіком Ахметовим.

Цим договором не тільки поєднано в єдиний ланцюг освіту, науку та практику, потужні освітні заклади країни ЄС – Литви та країни «Східного партнерства» - України з одним з головних морських портів на східних берегах Каспію – портом Курик, але і сформовано практичну групу для забезпечення ефективного розвитку.

Зазначена подія зайвий раз демонструє прогресивність дій Сторін, які підписали цей договір. Зокрема, генерального директора морського порту Курик Серіка Ахметова, який відкрив додаткові можливості розвитку, отримавши дієвий важіль оперативного, практичного використання сучасних наукових розробок портом Курик та підвищення фахового рівня персоналом порту. Не випадково, на підставі рішення міжнародної команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, як сучасного, прогресивного керівника, Серіка Ахметова було нагороджено орденом «За ефективність».