Узбекистан – впевнений курс на розвиток!

20.11.2020

19 листопада в Посольстві Республіки Узбекістан в Україні відбулась зустріч заступника голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макуха з Посолом Республіки Узбекістан в Україні Алішером Курмановим.

У своєму звіті, який було оприлюднено 7 жовтня 2020 року, Всесвітній банк дав прогноз, згідно до якого Узбекістан буде однією із двох країн в Європі та Центральній Азії, де, за підсумками цього року, буде спостерігатись економічне зростання, незважаючи на негативні наслідки пандемії COVID-19, від яких Узбекистан страждає так само, як і увесь інший світ. Щоб пом'якшити економічні, соціальні та медичні наслідки пандемії, уряд вживає дієві антикризові заходи. Незважаючи на поточні проблеми, влада підтвердила свою тверду прихильність продовженню реформ в ключових секторах економіки для досягнення більш високих темпів зростання і поліпшення добробуту громадян. Це дуже важливо для забезпечення більш стійкого і всеосяжного відновлення після COVID-19.
Всесвітній банк також акцентує увагу на тому, що перспективи Узбекистану залишаються позитивними, оскільки ринкові реформи продовжують просувати економіку в бік підвищення ресурсоефективності та зростання приватного сектора. Зняття обмежень у третьому кварталі 2020 року, стійке сільськогосподарське виробництво і часткове відновлення грошових переказів громадян, які працють за межами своєї країни, призведуть до посилення економічної активності у другій половині 2020 року, порівняно з першою.

Як зазначив під час зустрічі шановний пан Посол:

«Узбекистан здійснює активну та ефективну зовнішньополітичну діяльність, закріплюючи роль одного із лідерів серед Азійських країн». 

Успіхи Узбекистану – це наслідки політики реформ, яку цілеспрямовано реалізує уряд країни на чолі з Президентом Узбекистану, шановним паном Шавкатом Мірзійоєвим, який особливу увагу приділяє розвитку конкурентного середовища та відкрито заявляє про своє негативне ставлення до монополій.
Позитивний досвід Узбекистану може стати додатковим фундаментом ефективного розвитку співробітництва з Україною.

Під час зустрічі з паном Послом було обговорено комунікаційні можливості, які створює міжнародна платформа не урядового майданчика Балтійсько-Чорномоського економічного форуму. Партнерська платформа форуму, що створювалась як додатковий механізм допомоги розвитку міжнародного співробітництва, налагодженню партнерських стосунків на рівні підприємств, організацій, установ, та яка вже має конкретні результати налагодження ефективної комунікації, спрямованої на розвиток.

Окремо зупинились на проекті створення міжнародного коридору ефективного співробітництва, де міжнародна команда Балтійсько-Чорноморського економічного форуму виконує комунікаційну функцію між партнерами із країн від Балтійського моря до східних берегів Каспію. Це проект налагодження та розвиток міжнародного партнерства та співпраці в різних галузях від освіти, культури та спорту до реалізації спільних бізнес-проєктів, створення спільних підприємств та налагодження партнерства між населеними пунктами різних  країн. Зупинившись на позитивному партнерському досвіді базових регіонів Литви, Польщі та України (Клайпеда, Гдиня та Поморське воєводство, Херсон та Херсонська область), які є активними учасниками проекту розбудови коридору ефективного співробітництва, ініційованого на майданчиках форуму, акцентували увагу на важливості його транспо-логістичного ланцюга, де базовими учасниками проекту є морські порти м. Гдиня (Польща), м. Клайпеда (Литва), Курик (Казахстан), провідні транспортно-логістичні компанії KAMINERA GROUP (Литва), TransFor Group (Грузія), Туркмен Міллі Логістик та порт Туркменбаші (Туркменістан), Міжнародний контейнерний термінал м. Батумі та інші.
Окремо, під час зустрічі, було обговорено нестандартне рішення щодо організації комунікаційних можливостей для всіх міжнародних учасників проекту коридору ефективного співробітництва, які задіяні у забезпеченні транспортно-логістичного сегменту. Розуміючи певні складнощі та значну «домашню роботу», яку ще потрібно виконати Україні щодо забезпечення активного функціонування своєї інфраструктури для переміщення вантажів міжнародних партнерів по її території, – за участю Британсько-Україньскої компанії, яка має досвід роботи в портах України близько 30 років, учасниками проекту було створено координуюче підприємство U-Port United, на яке покладено функції представлення інтересів всіх міжнародних партнерів проекту (портів і транспортно-логістичних компаній) на території України та організація співпраці з усіма портовими операторами та транспортними компаніями України. Розпочато формування наглядової ради цього підприємства, до складу якої передбачається входження представників всіх партнерів (портів та транспортно-логістичних компаній) із Польщі, Литви, Казахстану, Туркменістану, Грузії, Туреччини, Болгарії тощо. Наявні напрацювання та досвід ефективних спільних дій партнерів із Казахстану (сучасний порт Курик) та Туркменістану (один із лідерів транспортно-логістичної галузі, компанія Туркмен Міллі Логістик і порт Туркменбаші) було визначено як один із надійних фундаментів для ефективного приєднання до проекту представників Узбекистану.

В свою чергу, Посол Республіки Узбекистан в Україні, шановний пан Алішер Курманов, підкресливши авторитет та роль Узбекистану як одного з лідерів у Центральній Азії, зазначив на практику предметного аналізу та виважених рішень, завдячуючи яким Уряд та шановний пан Президент Республіки Узбекистан забезпечують впевнений економічний розвиток країни.

На завершення, було узгоджено поточний план спільних дій та перших кроків, спрямованих на визначення можливих, найбільш ефективних форм та форматів співпраці між підприємствами, установами та організаціями країн-партнерів та підприємствами, установами та організаціями Узбекистану. При цьому окремо визначено можливі пріоритети як на Балтиці (за участю представників Польщі та Литви), так і в Центральній Азії, де Узбекистан має можливість спиратись на свій досвід і заслужений авторитет в регіоні.