Морські академії Щецина та Херсона - партнери!

25.11.2020

Продовжує активно розширюватись міжнародна партнерська мережа морських акадкмій та університетів, як один із важливих сегментів проекту створення міжнародного коридору ефективного співробітництва, ініційованого на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

Під час проведення 25 вересня 2020 року VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, екс-міністр економіки Польщі, Президент Польсько-Української господарчої палати Яцек Пєхота, під час свого виступу, повідомив учасникам форуму про зацікавленість та готовність Морської академії польського міста Щецин до партнерства та співпраці з Херсонською державною морською академією. Напередодні пан Яцек обговорював перспективи та своєчасність такого партнерства з ректором Щецинської морської академії паном Войцехом Шльончка.

Слід зазначити, що з підписанням договору про партнерство між Балтійсько-Чорноморським економічним форумом та Польсько-Українською господарчою палатою значно покращились можливості активізації ефективного  співробітництва між підприємствами, організаціями та установами Польщі та України.

Вже 29 вересня, зі своєї сторони, договір про партнерство та співробітництво між морськими академіями Щецина та Херсона було підписано ректором Херсонської державної морської академії Василем Чернявським (на фото). 

А вже сьогодні ми можемо констатувати, що здійснивши необхідні юридичні дії в Польщі, зі сторони Морської академії м.Щецин, морські альма-матер Херсона та Щецина офіційно стали партнерами. Зазначене партнерство та співробітництво між провідними морськими академіями України та Польщі, якими є Херсонська державна морська академія та Морська академія Щецина, відкриває не тільки чергову сторінку розвитку співробітництва в галузі вищої освіти між Польщею та Україною, але і відкриває нові можливості спільного розвитку освітніх програм, обміну досвідом в галузі науки та освіти, нові можливості для курсантів, які навчаються в Херсоні та Щецині.