Туркменістан практичними діями підтверджує статус одного з лідерів в Азії

14.01.2021

Сьогодні (14 січня 2021 року) було проведено дистанційну нараду за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану в Україні пана Тойли Атаєва та заступника голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макухи. Туркменістан відіграє дуже важливу роль в розвитку співробітництва між підприємствами, організаціями та установами країн Європи та Азії. Завдячуючи стратегічно продуманим та ефективним діям урядовців країни, спрямованих на реалізацію мудрих планів Президента Туркменістану шановного пана Гурбангули Бердимухамедова щодо розвитку транспортно-логістичних проектів та транспортних коридорів від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтики, Туркменістан не випадково вважається одним із лідерів серед країн Азії та одним із законодавців розвитку нових ефективних моделей міжнародного співробітництва на майданчиках ООН.

Під час проведеної наради, зокрема, узгоджувались плани підготовки до продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму цього року за участю поважної делегації з Туркменістану.

Одним із питань, яке планується продовжити обговорювати під час форуму, саме пов’язане з розвитком співробітництва від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтики по розбудові транспортних коридорів та нових логістичних моделей, активізації міжнародного співробітництва між портами та транспортно-логістичними компаніями. При цьому, зазначена географія співробітництва не обмежується східними берегами Каспійського моря. Розвиток співробітництва у зазначеній галузі вглиб Азії активно розвивається багато в чому завдячуючи ефективній діям Туркменістану.

Як розповів Надзвичайний і Повноважний Посл Туркменістану в Україні, шановний пана Тойли Атаєв, саме сьогодні 14 січня відбулась урочиста церемонія відкриття 30-ти кілометрової залізничної ділянки між станціями «Акина-Андхой» Ісламської Республіки Афганістан, запуску лінії електромереж за напрямком Керки (Туркменістан) – Шиберган (Афганістан) і запуску міжнародної оптико-волоконної системи зв’язку: транзитних потоків за маршрутом Іманмазар (Туркменістан) – Акіна (Афганістан) та Серхетарбат (Туркменістан) – Тургунді (Афганістан).

Дуже символічно, що у відкритті зазначених масштабних інфраструктурних об’єктів прийняли участь Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов і Президент Ісламської Республіки Афганістан Мохаммад Ашраф Ганн, а також члени урядів, керівники та представники низки міністерств та відомств двох країн. 

Як розповів під час наради шановний пан Посол:

«Залізнична гілка Акина-Андхой, зв’язана з залізничною системою Туркменістана та є частиною Азійського міжнародного залізничного транспортного коридору, що повинна стати однією із ключових ланок Лазуритового коридору (Лапіс-Лазулі)».

Під час відкриття цієї залізничної гілки було урочисто відправлено зі станції Акіна в сторону міста Андхой залізничний состав, який було складено з 20-ти вагонів, завантажених експортною продукцією з Туркменістана.

Рухаючись в ногу з часом та значну увагу приділяючи розвитку нових технологій та сучасних засобів міжнародного зв’язку,  що також сприяє більш ефективній розбудові нових транспортно-логістичних маршрутів та їх ефективному функціонуванню, Туркменістан продовжує ефективно будувати інформаційні мости між країнами. Зокрема, сьогодні було урочисто запущено міжнародну оптико-волоконну систему зв’язку та транзитних потоків за маршрутом Імамназар (Туркменістан) – Акіна (Афганістан) та Серхетабат (Туркменістан) – Тургунді (Афганістан).

Запуск зазначених об’єктів, ініційованих Президентом Туркменістану, не тільки демонстрація прикладу ефективної роботи під час карантинних обмежень, які введено багатьма країнами, але безумовно їх введення в експлуатацію сприятиме нарощуванню транспортно-транзитного потенціалу, як Туркменістану, так и всього регіону. Цей позитивний досвід та  додаткові перспективи, які відкриваються для партнерів від східних берегів Каспію до Балтики, також планується цього року обговорити під час продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.