За підсумками робочої зустрічі в Ашхабаді

26.01.2021

Сьогодні (26 січня) на території Посольстві України в Туркменістані відбулась робоча зустріч Консула Посольства України в Туркменістані Олександра Гончарова (на фото зліва) та керівника проектів Туркменістан-Україна Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Ахмета Аннаєва (на фото справа).

Цього року планується продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму за участю потужної делегації з Туркменістану. Туркменістан є одним з основних партнерів проектів, ініційованих на майданчиках форуму. Завдячуючи ефективній, стратегічно виваженій політиці Президента Туркменістану шановного пана Гурбангули Бердимухамедова, країна займає не тільки одне з лідируючих місць в Азії але є одним із законодавців, на рівні ООН, розвитку міжнародного співробітництва в транспортно-логістичній галузі та розбудові міжнародних транспортних коридорів.

Під час зустрічі було обговорено важливість розвитку різностороннього співробітництва між підприємствами, організаціями та установами Туркменістану та України. Акцентовано увагу на необхідність поглиблення партнерських відносин у енергетичній галузі, де Туркменістан по праву займає одне із провідних місць у світі, подальшого розвитку, ініційованого на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, міжнародного проекту створення коридору ефективного співробітництва від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтики. Зокрема, було зазначено, що розвиток партнерських відносин та транспортно-логістичного коридору до берегів Балтики – це одне з планових завдань, поставлених Президентом Туркменістану. Під час продовження роботи форуму також заплановано обговорення перспективних планів розвитку співробітництва в галузі вищої освіти.