Розвиваючи співробітництво з Туркменістаном

01.03.2021

Впевнено займаючи одну з лідируючих позицій серед країн Азії, Туркменістан демонструє ефективні зовнішньоекономічні кроки, багато в чому виконуючи роль драйверу розвитку міжнародного економічного співробітництва в регіоні. Завдячуючи мудрим та своєчасним рішенням Президента країни, шановного пана Гурбангули Бердимухамедова, Туркменістан стає одним із орієнтирів розбудови міжнародного співробітництва від східних берегів Каспійського моря до Балтики.

Підтримуючи ці стратегічно важливі рішення та дії, цього року готується продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, за участю потужної делегації з Туркменістану.

Враховуючи важливість питань, які планується на ньому розглянути, сьогодні (1 березня) було проведено дистанційну нараду, за допомогою прямого відео зв’язку Херсон – Ашхабад. Під час проведеної наради, за участю представників делегації з Туркменістану, які прийматимуть участь в роботі форуму, було обговорено низку організаційних питань, та питань, пов’язаних з попереднім напрацюванням проектів для подальшого їх обговорення на майданчиках VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Крім питань розвитку співробітництва в транспортно-логістичній галузі, було обговорено перспективи розвитку співробітництва в енергетичній сфері та реалізації спільних економічних проектів. Було зазначено важливість цієї роботи, в тому числі, як важливого сегменту реалізації планових завдань визначених Президентом Туркменістану під час проведення 1-го Каспійського економічного форуму 2019 року в м. Туркменбаши, та спрямованих на розвиток коридорів економічного співробітництва від східних берегів Каспію до Балтики.