Клайпеда, Херсон, Курик – об’єднавши три моря

06.05.2021

Сьогодні (6 травня) відбулась подія, яку сміливо можна назвати історичною як за фактом так і за змістом. Минулого року, під час проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, підписанням договору про співробітництво між Литовською державною морською академією (м.Клайпеда), Херсонською державною морською академією, морським портом Курик (Казахстан) та науковим парком Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» було відкрито нову сторінку багатогранного формату міжнародного співробітництва між представниками Литви, України та Казахстану.

Не маючи намірів відкладати «в довгу шухляду» обумовлені підписаним договором наміри, сьогодні було проведено спільний семінар за участю Литовської та Херсонської державних морських академій та керівництва морського порту Курик. Цей семінар отримав назву: «Діалог освіта-виробництво: інтернаціональне співробітництво».

Такий формат є не тільки новим для Литви, України та Казахстану але і демонструє сучасне бачення міжнародного співробітництва партнерів з Клайпеди Херсона та порту Курик, які відкривають нові горизонти ефективного розвитку. Звернув на це увагу, під час свого вітального слова, ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський. 

Під час зазначеного заходу науковці з Литви та України познайомили партнерів з казахського порту Курик зі своїми дослідженнями та розробками. Зокрема, доктор наук Ріма Міцкєнє з Литовської державної морської академії предметно ознайомила з підсумками аналітичних досліджень які лягли в основу невеличкої лекції: «Сучасні моделі управління морськими портами та економічні показники портової діяльності».

Генеральний директор сучасного морського порту Курик Серік Ахметов, акцентуючи на важливості та майбутніх персективах зазначеного партнерства, зазначив на актуальності як наукових розробок фахівців обох академій так і реалізації навчальних проектів для фахівців портової та морської галузей Казахстану які, вже найближчим часом, мають перспективи розпочатись як проходженням практики на базі Херсонської державної морської академії так і шляхом навчання та підвищення кваліфікації фахівців порту Курик в Херсонській та Литовській морських академіях. Крім того, Серік Ахметов надав дуже важливу інформацію по фактичній ситуації та управлінським рішенням, спрямованим на підвищення ефективного розвитку морських портів, подібних порту Курик.

Окремо казахськими партнерами була відмічена важливість результатів наукових розробок в галузі обробки та захисту металів та прогресивні розробки, спрямовані на зниження витрат при роботі транспорту та портової  техніки, які було представлено докторами наук Херсонської державної морської академії Андрієм Букетовим та Ігорем Грицуком.