Розвиток коридору «Північ-Південь» відкриває додаткові перспективи для Балто-Чорноморо-Каспійського партнерства

24.05.2021

На важливості розвитку транспортно-логістичних маршрутів і партнерства від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтики акцентував увагу, під час свого виступу на 1-му Каспійському економічному форумі, Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов. Лідерські позиції Туркменістану підтверджуються і практичними діями. При цьому, слід зауважити, що в зміцненні Балто-Чорноморо-Каспійських позицій важливу роль також відіграє системна робота, яка проводиться Туркменістаном, спрямована на зміцнення і розвиток співробітництва між країнами Азії. Розвиваючи транспортно-логістичні можливості і активізуючи співпрацю між країнами Азії, в свою чергу, створюється надійний фундамент розвитку торгово-економічного співробітництва для країн Балтійського та Чорноморського морських басейнів.

На поточному тижні заплановано проведення наукового форуму: «Каспій 2021: шляхи сталого розвитку». У роботі даного міжнародного заходу, від Туркменістану, візьме участь генеральний директор ВАТ «Туркмен Міллі Логістик» Бегенч Мамедов. 
ВАТ «Туркмен Міллі Логістик» є одним з лідерів транспортно-логістичної галузі Туркменістану і активним учасником міжнародного проекту створення коридору ефективної співпраці від берегів Балтики до східних берегів Каспійського моря, який ініційованоо та координується Балтійсько-Чорноморським економічним форумом. Спираючись на можливості, які надає сучасний міжнародний морський порт Туркменбаши, спільно з казахським морським портом Курик, створені всі необхідні умови ефективного переміщення вантажів на східних берегах Каспійського моря.

Крім того, Бегенч Мамедов, як учасник створеної міжнародної робочої групи з розвитку МТК «Північ-Південь», активно працює по реалізації стратегічних планів, визначених Президентом Туркменістану. 

Як зазначив Бегенч Мамедов:

«Мудрість і своєчасність рішень, прийнятих Президентом Туркменістану, шановним Гурбангули Бердимухамедовим, ми бачимо на практиці, намагаючись максимально ефективно їх реалізовувати. Розвиваючи міжнародний транспортний коридор «Північ-Південь» ми не тільки сприяємо розвитку торгівлі між країнами цього регіону, серед яких Іран, Афганістан, Індія, В'єтнам та інші країни, але і відкриваємо нові можливості для наших партнерів з країн акваторій Балтійського і Чорного морів».