Від порту Антверпен як координатора транспортно-логістичного проекту ЄС надійшла пропозиція про співпрацю

16.09.2021

На адресу заступника голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макухи 16 вересня надійшов лист від бельгійського порту Антверпен як координатора масштабного міжнародного проекту ePICenter, ініційованого Європейським Союзом.

Порт Антверпен є другим за вантажообігом портом Європи. Демонструючи зростання вантажообігу, за перше півріччя поточного року порт обробив близько 120 млн.т. вантажів. Розташування порту в центральній частині материка та наявна сучасна транспортна інфраструктура, яка зв’язує його з головними індустріальними центрами, робить регіоном обслуговування порту Антверпен практично весь Європейський Союз.

В отриманому листі, за підписом директора з корпоративних зав’язків Гая Янссенса, повідомляється, що зазначений вище проект Європейського Союзу, об’єднав 36 партнерів не тільки з країн Західної Європи, але і з США, Канади та навіть Китаю та Колумбії. Враховуючи спільність цілей та інтересів з партнерським проектом створення коридору ефективної співпраці від берегів Балтійського моря до східних берегів Каспійського моря та країн Центральної та Південної Азії, який координується міжнародною командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, запропоновано співпрацю у відповідних сегментах.

Одним з ключових завдань проекту ePICenter є прискорення прогресу в досягненні безперешкодної взаємодії мереж TEN-T Європейського Союзу з глобальними транспортними мережами, забезпечуючи при цьому ефективну інтеграцію міжнародних потоків і цифровізацію в поєднанні з екологічно безпечними логістичними та вантажними транспортними рішеннями.

Це перекликається з завданнями, які перед собою поставила міжнародна команда Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Спираючись на своїх базових партнерів на Балтиці – сучасні морські порти Гдиня (Польща) та Клайпеда (Литва), сформувавши надійну партнерську транспортно-логістичну мережу до східних берегів Каспійського моря, де базовими партнерами є сучасні морські порти Курик (Казахстан) та Туркменбаші (Туркменістан) у зв’язці з провідною транспортно-логістичною компанією АТ «Туркмен Міллі Логістик», одним із базових, об’єднуючих вузлів на території країн Центральної та Південної Азії, міжнародна команда Балтійсько-Чорноморського економічного форуму бачить партнерів із Узбекистану.