Розпочато підготовку до проведення завершальної частини VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму

01.12.2021

Сьогодні (01.12.2021р.) було проведено робочу нараду за участі голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макуха, ректора Херсонської державної морської академії Василя Чернявського, директора наукового парка академії «Інновації морської індустрії» Альони Лещенко, генерального директора SMG (Херсонського суднобудівельного заводу) Дмитра Краснікова та керівника проектів «Туркменістан-Україна» Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Ахмета Аннаєва.

Під час проведеної наради обговорювались питання, пов’язані з організацією підготовки заключної частини VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, роботу якого було відкрито 25 вересня минулого 2020 року.

Вимушене розділення форуму на дві частини було пов’язано з коригуваннями, які внесла в його роботу пандемія COVID-19, не дозволивши прибути минулого року на форум в Херсон потужній делегації із Туркменістану та делегатам форуму із Туреччини.

Крім організаційних моментів було попередньо внесено певні коригування до переліку питань, які передбачаються до розгляду. Зокрема, враховуючи та підтримуючи пропозиції співпраці у галузі суднобудування та судноремонту, які було висловлено на початку року Туркменістаном під час проведеної online зустрічі Туркменбаші – Київ на рівні представників відповідних міністерств Туркменістану та України, вирішено винести їх обговорення на одну із секцій під час продовження роботи форуму.
Певним орієнтиром, при визначенні базових питань для розгляду під час проведення заключної частини VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, та враховуючи стратегічну місію міжнародної команди форуму у створенні об’єднуючих Європу та Азію мостів, стали підсумки проведеного минулої неділі 15-го саміту ОЕС, який відбувся в м. Ашхабад. Зокрема, було акцентовано увагу, що у своїй доповіді Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, в якості одного із маркерів, який визначає тенденції глобального росту, вказав на важливість активізації співробітництва в розвитку існуючих та формуванні нових транспортно-транзитних маршрутів. Беручі до уваги визначені, в якості проектних пропозицій, висловлені думки лідерів країн-членів ОЕС, було висловлено пропозиції, прийняті до реалізації, щодо обговорення на майданчиках форуму питань пов’язаних із:

  • підтримкою аграрних програм, спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки на теренах від Балтики до країн Центральної та Південної Азії;      
  • розвитком співробітництва у галузі вищої освіти та науки;
  • реалізацією спільних проектів та активізацією міжнародного співробітництва в галузі суднобудування та судноремонту;
  •  підвищення ефективності існуючих та формування нових транспортних коридорів та транспортно-логістичних мультимодальних маршрутів.

Під час проведення робочої наради голова правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха та ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський урочисто вручили керівнику проектів «Туркменістан-Україна» Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Ахмету Аннаєву (на фото в центрі) міжнародну нагороду, орден «За ефективність» до якого його було представлено ще минулого року.

В свою чергу, Ахмет Аннаєв, дякуючи за нагороду зокрема сказав:

«Приймаючи цю високу нагороду хочу сказати, що орієнтиром в своїй роботі я завжди спираюсь на мудрі рішення нашого Президента, шановного Гурбангули Бердимухамедова. Його стратегічне бачення дозволяє моєму рідному Туркменістану ефективно розвиватись та впевнено рухатись вперед, виконуючи, поставлене під час проведення І Каспійського економічного форуму в Туркменбаші, завдання на активний розвиток міжнародного співробітництва до берегів Балтійського моря».