Відбулись робочі обговорення питань, які передбачені для розгляду на майданчиках форуму

08.12.2021

Відбулись робочі обговорення питань, які передбачені для розгляду на майданчиках форуму

Заключна частина VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, яку заплановано провести у першій половині весни наступного року в м. Херсоні, одночасно дає старт підготовці наступного VIII форуму вже в Литві, у м. Клайпеда.

З метою узгодження спільних організаційний дій, до м. Херсон 7 грудня прибув з робочим візитом віце-міністр охорони навколишнього середовища Литовської Республіки (2004-2006 рр.), член Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Відас Андрікіс.

Робоча нарада в Херсонській міській раді розпочалась з урочистого нагородження Відаса Андрікіса міжнародним орденом «За Ефективність», до якої його ще минулого року було представлено міжнародною командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Під час вручення цієї високої нагороди Херсонський міський голова Ігор Колихаєв (на фото другий зліва) відзначив значний вклад Відаса Андрікіса в укріпленні та розвитку співробітництва між підприємствами, установами та організаціями України та Литви, зокрема м. Херсона та м. Клайпеда.

Під час самої наради, в якій також взяли участь голова правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха, секретар Херсонської міської ради Галина Лугова (на фото перша зліва) та директор департаменту економіки та інвестицій Херсонської міської ради Ірина Ніколаєва було обговорено базові сегменти передбаченого заходу, які повинні не тільки закріпити напрацювання попередніх етапів роботи форуму, але і стати певними точками зросту задля забезпечення сталого розвитку Херсону та Херсонщини як рівноправного суб’єкту спільних міжнародних проєктів.

Як зазначив голова правління форуму Володимир Макуха:

«Враховуючи певну спрямованість на розгляд спільних проектів, зокрема, з партнерами з Туркменістану та Туреччини, яким карантинні обмеження завадили минулого року прилетіти в Херсон, необхідно враховувати проекти планів, визначених під час XV саміту ОЕС, який відбувся 28 листопада в м. Ашхабад:

  • в першу чергу це пов’язано з питаннями запобігання гуманітарної катастрофи та сприяння продовольчій безпеці в регіоні. Враховуючи той факт, що Херсонщина в першу чергу аграрна область, під час проведення заключної частини VII форуму планується розглянути питання новітніх рішень у сегменті використання добрив. У наданні можливостей українським аграріям використовувати нові типи добрив, які не тільки забезпечують значне підвищення врожайності, але і зберігають якість ґрунтів та екологічність самої сільськогосподарської культури;
  • по-друге, у важливості розвитку кооперації між підприємствами країн-партнерів, в тому числі в галузі промисловості;
  • по-третє, в необхідності поглиблення міжнародного співробітництва в галузі науки та освіти.

Враховуючи, що головування в ОЕС на 2022 рік прийняв на себе братній Узбекистан, який демонструє системність підходів та рішень задля забезпечення сталого розвитку, варто в якості певних орієнтирів використовувати програмні рішення, запропоновані Президентом Узбекистану Шавкатом Мерзійоєвим».

В свою чергу Відас Андрікіс, зробивши акцент на той факт, що паралельно з підготовкою та проведенням VII форуму буде розпочато підготовку в Литві наступного VIII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, наголосив, що варто продовжити загальний тренд співпраці на розвиток співробітництва між підприємствами, організаціями та установами Литви та України, використовуючи в якості прикладу успішний партнерський досвід Херсона та Клайпеди.

Підтверджуючи статус надійного партнера, Херсоенський міський голова Ігор Колихаєв, зокрема, звернув увагу на відкритість міської влади та готовність міста Херсона як рівноправного партнера до реалізації спільних амбітних проектів з міжнародними партнерами, які сприятимуть розвитку територіальної громади.

у Херсонській морській академії - at the Kherson Maritime Academy

Перед робочою нарадою в Херсонській міській раді відбулись робочі зустрічі в Херсонській державній морській академії, де крім обговорення організаційних питань, пов’язаних з підготовкою заключної частини VII форуму, було обговорено поточні плани розвитку співробітництва між морськими академіями та університетами від берегів Балтики до східних берегів Каспійського моря, де функцію фундаменту розвитку цього співробітництва успішно виконує партнерський тандем, який складають Херсонська та Литовська (м. Клайпеда) морські академії.

на Херсонському суднобудівельному заводі - at the Kherson Shipyard

Не менш предметною була і робоча зустріч на території Херсонського суднобудівельного заводу (SMG). Крім загальних планів та проектів для обговорення на майданчиках форуму, генеральний директор SMG Дмитро Красніков та член правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Відас Андрікіс узгодили спільні дії щодо ініціювання проектування та будівництва на замовлення партнерів із Німеччини специфічного судна, аналогів якому ще не існує.