Балтійсько-Чорноморський економічний форум – подія року для Херсонщини

01.09.2017

В перший день осені в Херсоні було проведено друга, підсумкова частина 4-го Балтійсько-Чорноморського економічного форума. Нагадаємо, що стартував четвертий за рахунком форум наприкінці травня в литовському місті Клайпеда. Факт переходу формату його проведення на теренах двох країн (України та Литви) свідчить про зростання його значущості для налагодження ефективного співробітництва між підприємствами та організаціями країн Балтійського та Чорноморського морських басейнів. Не випадково, що одним з базових аспектів, що розглядались під час форуму, були питання налагодження та розвитку співробітництва між морськими портами. В цьому плані 4-й Балтійсько-Чорноморський економічний форум став фундаментом налагодження партнерських відносин між Клайпедським державним морським портом та Херсонським морським торговим портом. Саме в Клайпеді, в травні цього року, під час форуму, було підписано меморандум про співробітництво між цими портами. Зазначена подія, яка має велике значення не тільки для Херсону та Клайпеди а і для України та Литви, було відмічено під час проведення в червні 2017 року в Литві міжурядової наради Україна-Литва (з української сторони на чолі з Мінистром інфраструктури України Володимиром Омеляном).

Заключну частину форуму було вирішено провести в якості підведення підсумків роботи його команди за період з 2015 року та старту нових проектів.

Ефективная робота команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму стала одним з вирішальних факторів, спираючись на який, для участі в його роботі в Херсон приїхала міжнародна делегація з Литви такого високого рівня на чолі з Головою Сейму Литовської республіки Вікторасом Пранцкетісом, за участю перших осіб Сейму Литви, представників Кабінету Міністрів Литовської республіки, представників бізнесу. Крім того, для участі в роботі форуму прибули представники дипломатичних відомств та бізнесу Грузії, Туреччини. Прибув до Херсону і голова Луганської військово-цивільної обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз.

Незважаючи на затверджений формат підведення підсумків, під час проведення заключної частини 4-го форума було підписано 5 договорів та меморандумів. Серед них:

  • між Херсонською ОДА, керуючою компанією Global BOD group (Литва), ГК «Содружество» та «Солітек-Україна» меморандум про будівництво сонячних електростанцій на території Херсонської області;
  • між Херсонською ОДА та литовським підприємством UAB "Ramedas" меморандум про реформування організації процесу харчування в школах області;
  • меморандум про співробітництво між водоканалами Херсона та Клайпеди;
  • договір про співробітництво між школой вищої спортивної майстерності (Херсон) та Клайпедським веслувальним центром;
  • договір про співробітництво між Херсонською обласною федерацією із стрельби з лука та Латвійським клубом із стрельби з лука «Одиссей» (м. Вентспілс).

Ці документи, судячи з намерів їх підписантів, стануть фундаментом практичної реалізації викладених в них намерів вже в найближчий час. Зокрема, попередньо визначено перелік шкіл в районах області, де вже в найближчі місяці розпочнеться реалізація пілотного проекту по запровадження литовського досвіду організації харчування. Керівники ШВСМ та Клайпедського веслувального центру вже приступили до обговорення планів організації спільних зборів веслувальників Литви та Херсона на базі ШВСМ.

Зі слів заступника голови правління Латвійского клубу зі стрільби з лука «Одиссей» Марії Антоновой – вентспілський клуб планування зборів та змагань членів своєї команди на 2018 рік буде здійснювати з урахуванням підписаного договору про співробітництво з Херсонською обласною федерацією зі стрільби з лука.

Значну увагу було приділено питанням реформування та розвитку Херсонського морського торгового порту. Готовність в наданні допомоги щодо їх ефективної  реалізації було висловлено керівництвом та представниками Литовської делегації. Готовність до співробітництва було висловлено і представниками портової галузі з Туреччини.

4-й Балтійсько-Чорноморський економічний форум закінчив свою роботу на мажорній ноті, продемонстрував реальні результати своєї діяльності та з оптимізмом на майбутнє. При цьому, передбачається збереження формату його проведення в двух країнах – Литві (м. Клайпеда) та Україні (м. Херсон).