Розвиток економіки Херсона залежить від енергоефективності та енергозбереження

18.06.2015

У Херсоні в рамках II Балтійсько-Чорноморського економічного форуму (18 червня 2015р.) відбулося засідання секції «Енергозбереження як визначальний фактор розвитку економіки». Засідання відкрив міський голова Херсона Володимир Миколаєнко: «Для нашого міста гостро постає питання підвищення енергоефективності та енергозбереження, скорочення споживання енергоресурсів за рахунок використання альтернативних видів палива, у першу чергу в житлово-комунальному господарстві. Без вирішення енергетичних питань неможливий розвиток економіки».  За словами Володимира Миколаенка, Херсон має «прийняти досвід тих друзів, які приїхали до нашого міста на Форум і готові поділитися своїми напрацюваннями».

Серед виступаючих був міський голова Сум Олександр Лисенко, який зазначив, що житлово-комунальна сфера вимагає реформ, як у Сумах, так і в Херсоні. «Без нормального функціонування ЖКГ не буде добробуту українців», – вважає Олександр Лисенко. Він розповів про роботу в сфері ЖКГ, яку проводить сумська влада, – про ремонт і модернізацію мереж, установку лічильників.

Представник проекту USAID Дмитро Ємельяненко розповів про муніципальну енергетичну реформу в Україні.
Учасник Форуму Ігор Лютиков, президент «Херсонського обласного Центру енергоефективності та екології» виступив з доповіддю про нову енергетичну і кліматичну політику Херсона. Так, 2014 року розроблений План сталого енергетичного розвитку (SEAP), який створює нову кліматичну політику в нашому місті. Однією з основних кліматичних цілей SEAP є скорочення викидів вуглекислого газу, що посприяє розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.
Ігор Лютиков повідомив про заплановані зміни в системах тепло-, водопостачання. Також у планах - залучення інвесторів для досить сміливих сучасних проектів: готується модернізація вуличного освітлення Херсона на основі світлодіодних світильників та будівництво сонячної електростанції, а також планується модернізація електротранспорту.

Віталій Голубєв, заступник голови правління ПАТ «Херсонгаз», розповів про напрямки подальшого розвитку компанії (підвищення ефективності й надійності експлуатації розподільних мереж, забезпечення 100% приладового обліку газу тощо).

Представник групи компаній «Співдружність» Олександр Ревун виступив з доповіддю «Використання природного газу як моторного палива – економічні та екологічні переваги».

«Усі ті пропозиції, ідеї, які сьогодні були озвучені, ми будемо намагатися обов’язково реалізувати в нашому місті», - зазначив міський голова Володимир Миколаєнко.

Офіційний сайт Херсонської міської ради