ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ВАКЦИНА ДЛЯ ЕКОНОМІКИ

06.05.2020

Удар по комунікаційним можливостям, який завдала пандемія короновіруса економікам більшості країн світу, поставивши планету на паузу, вимагає нових рішень і нових підходів як внутрішньої організації роботи всіх систем життєдіяльності держав так і організації їх міжнародного співробітництва.

Представник Міністерства економіки та комунікацій Естонскої Республіки Алар Терас, який візьме участь в роботі VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму каже:

«Нам належить провести серйозну дискусію під час форуму, з метою визначення дієвих рецептів ефективного подолання наслідків пандемії на світову економіку. Наявна унікальна можливість зробити це на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, під час його проведення в Херсоні, спільно з представниками реального сектору економіки країн Європи та Азії дозволить, як мінімум, поділитися поглядами на ситуацію в світі, що змінюється, а як реально очікуваний результат дискусій, визначити перелік можливих, першочергових спільних дій по створенню міжнародного поясу економічного розвитку і економічної безпеки від берегів Балтики до берегів Каспійського моря.

Активне використання електронних послуг і цифрових технологій, в різних сферах життєдіяльності Естонії, значно пом'якшили удар пандемії по економіці країни. Ситуація, коли Естонія і інші країни ЄС змушені жити в умовах карантину, показала важливість «спільного цифрового простору». Якщо говорити про співпрацю з країнами Азії, то Естонські електронні технології, наприклад, ефективно працюють в Киргизстані. 

Як, використовуючи вже наявний досвід і нові напрацювання, сформувати ефективний економічний простір на теренах Європи і Азії? Як, використовуючи нові технології, в нових реаліях, забезпечити роботу спільних виробництв і безперебійне переміщення вантажів від країн Балтії до країн східного узбережжя Каспійського моря? Це далеко не всі питання, на які необхідно спільно шукати відповіді під час роботи форуму», - зазначив Алар Терас.