КОНСОЛІДОВАНІ ДІЇ КРАЇН ЄВРОПИ ТА АЗІЇ – ЗАПОРУКА УСПІХУ СТВОРЕННЯ ПОЯСУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Учасником дискусій і одним з модераторів VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму буде Посол з особливих доручень департаменту зовнішніх економічних зв'язків і політики економічної безпеки Міністерства закордонних справ Литви Вітаутас Наудужас.
Вітаутас Наудужас – Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Королівстві Швеція (1998-2002), радник Прем'єр-міністра Литви (2002-2004), Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Туреччині (2004-2006), віце-міністр економіки Литви (2006-2008), спеціальний представник Казахстану в ОБСЄ з питань транспорту в 2010 році, Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Казахстані, Киргастане і Таджикистані (2014-2018), лауреат міжнародної премії «Роза вітрів - 2011» за внесок в зміцнення міжнародного співробітництва між державами Європейського Союзу і Азії, доктор соціальних наук, професор, автор понад 100 публікацій з економіки.
Вітаутас має величезний досвід і незаперечний авторитет в питаннях міжнародного економічного співробітництва, тенденцій і перспектив співпраці країн Європи (членів Європейського союзу і країн східного партнерства) і Азії.
Пандемія короновіруса, нові виклики, з якими зіткнулася світова економіка, яка виявилася на порозі глобальної кризи.
Відзначаючи важливість, VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, що готується до проведення в Україні (м. Херсон), актуальність проблем, які планується обговорити під час роботи секції, присвяченій міжнародному співробітництву від Балтики до східних берегів Каспійського моря, акцентуючи на необхідність консолідованих дій для створення пояса економічної безпеки, Вітаутас Наудужас сказав:
«Про важливість даної зустрічі і предметних дискусій, під час роботи форуму, говорить та ситуація в якій опинилася світова економіка в зв'язку з пандемією короновіруса. Необхідно використовувати можливість «впевненого старту» яку дає Балтійсько-Чорноморський економічний форум для пост-карантинного перезавантаження, збираючи на своїх майданчиках в Україні, в м. Херсон, представників Європи і Азії. Необхідно цією можливістю скористатися з максимальною користю для економік країн ЄС, країн Східного партнерства та країн Азії. Вироблені в процесі роботи форуму пропозиції та експертні оцінки представників Європи і Азії можуть стати вагомим інструментарієм для скоординованого, спільного подолання наслідків пандемії, відпрацювання нового формату співпраці, яке повинно враховувати нові реалії світу. Окремим фактором оптимістичних очікувань від роботи форуму є той факт, що в його роботі візьмуть участь в основному партнери з Європи і Азії, яким легше провести спільну оцінку ситуації, що склалася, спільно відпрацювати плани дій і їх реалізувати», - зазначив Вітаутас Наудужас.