Шлях назустріч спільним освітнім проектам Литви та України

23.06.2020

23 червня, відбулась online-зустріч представників керівництва Херсонської державної морської академії та Вільнюського Університету Міколаса Ромеріса. Від українського закладу участь у зустрічі прийняли ректор ХДМА доктор педагогічних наук, професор Василь Чернявський, проректор з навчально-виховної роботи Олександр Шумей, директор наукового парку ХДМА «Інновації морської індустрії» Альона Лещенко, начальних відділу з міжнародного співробітництва Альона Юрженко, з литовської сторони професор, доктор Снігуоле Матулієне, декан Академії суспільної безпеки Дангуоле Сенютєне, заступник декана з навчальної роботи, доцент Аурелія Пурайте, заступник декана з наукової роботи Академії суспільної безпеки.

Слід зазначити, що Вільнюський Університет Міколаса Ромеріса став першим вищим навчальним закладом Литовської Республіки, який підтримав ініціативу створення «шовкового шляху» в галузі вищої освіти, приєднавшись до, ініційованого на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, проекту створення коридору ефективної співпраці. Ця подія відбулась 14 грудня 2017 року на території Посольства Литовської Республіки в Україні.

Проведена зустріч дала можливість представникам Херсонської державної морської академії та Вільнюського Університету Міколаса Ромеріса обговорити питання, пов’язані з поглибленням співпраці та реалізації спільних освітніх проектів між вищими навчальними закладами України та Литви, що плануються до більш предметного та детального обговорення під час цьогорічного Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, одним з співорганізаторів якого є Херсонська ДМА.

Окремо українські та литовські партнери приділили увагу партнерським проектам та організації співпраці між вищими навчальними закладами, які вони безпосередньо представляють. Зокрема, було обговорено питання щодо проведення сумісних наукових, науково-практичних конференцій, семінарів, симпозіумів; створення спільних авторських колективів для розробки монографій, підручників; стажування науково-педагогічних працівників, обміну студентами в межах програм практик; впровадження практики подвійних дипломів тощо.

Активна фаза підготовка до проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму триває.