ТУРКМЕНІСТАН – НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР НА СХІДНИХ БЕРЕГАХ КАСПІЙСЬКОГО МОРЯ

04.08.2020

Сьогодні (04 серпня 2020 року) відбулась зустріч заступника голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макухи з Надзвичайним і Повноважним Послом Туркменістану в Україні паном Тойли Атаєвим.

Туркменістан є одним з законодавців в питаннях розбудови міжнародного співробітництва в транспортно-логістичній сфері. Завдячуючи продуманій, системній, мудрій політиці Президента Туркменістану, шановного Гурбангули Бердимухамедова, Туркменістан є прикладом сучасного підходу в розбудові транспортної інфраструктури, ініціюванні та реалізації проектів мультімодальних перевезень вантажів.

Під час зустрічі було предметно обговорено хід реалізації проекту створення коридору ефективного співробітництва від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтики, в якому партнери з Туркменістану займають одну з ключових позицій. Цей проект, ініційований на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, є, в тому числі, практичним механізмом реалізації програмних установ Туркменістану щодо розвитку співробітництва в транспортно-логістичній сфері з виходом до берегів Балтійського моря, які було визначено Президентом Туркменістану під час його минулорічної доповіді на 1-му Каспійському економічному форумі, якій відбувся в м.Туркменбаші.

Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні пан Тойли Атаєв, акцентувавши на послідовній та ефективній роботі Туркменістану щодо розвитку як мультімодальних транспортних коридорів так і міжнародного транспортного сполучення, в тому числі авіаційного, відзначив важливість розпочатих з Міністерством інфраструктури України перемовин щодо відновлення прямого пасажирського авіаційного сполучення між Туркменістаном та Україною, де з боку Туркменістану створено атмосферу всебічного сприяння вирішенню цього питання.

Окремо було обговорено питання, пов’язані з підготовкою та проведенням цього року в Україні (м.Херсон) VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який визначено як важливий міжнародний майданчик, спрямований, зокрема, для розвитку спільних міжнародних проектів за участю Туркменістану. Форуму, в якому очікується участь потужної та авторитетної делегації з Туркменістану. 

Крім питань, пов’язаних з укріпленням та розвитком економічного співробітництва від Балтики до східних берегів Каспійського моря, актуалізації в сучасних умовах співпраці в транспортно-логістичній сфері, були також обговорені питання співробітництва в галузі науки та освіти.