НАДІЙНИЙ ПОЛЬСЬКИЙ ФУНДАМЕНТ БАЛТІЙСЬКО-ЧОРНОМОРСЬКО-КАСПІЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Одним з доповідачів на VII Балтійсько-Чорноморському економічному форумі буде Президент Польсько-Української господарчої палати Яцек Пєхота
ПУГП веде свою активну діяльність з 1992 року і є однією з перших двосторонніх палат в Польщі. Палата об'єднує підприємства з Польщі та України, має два офіси в Києві і Варшаві, а також представництва в обох країнах. В рамках своєї діяльності Палата реалізує безліч ініціатив, які спрямовані на створення взаємовигідних бізнес відносин між підприємцями і міцних економічних зв'язків між обома країнами.
Яцек Пєхота – депутат Сейму Польщі (1985-2007), Міністр економіки Польщі (2001-2003), Міністр економіки та праці Польщі (2005) в уряді Лешка Міллера і Марка Білки. Серед іншого вів переговори з Європейською комісією щодо вступу Польщі до Європейського Союзу і створив умови для функціонування особливих економічних зон в Польщі. Будучи членом Парламенту, він очолював, зокрема, Комітет з розвитку підприємництва та Комітет по малим і середнім підприємствам. Займався створенням і реалізацією програми підтримки МСП, а також був відповідальний за втілення національної стратегії розвитку Польщі та регіональних програм підтримки. З 2007 року Президент Польсько-Української господарчої палати. Є співзасновником і президентом Асоціації Baltic Business Forum, яка щорічно з 2009 року організовує в м. Свіноуйсьце з польської сторони і в м. Герінгсдорф з німецької сторони економічну конференцію для бізнесу і державних структур з країн басейну Балтійського моря і Східної Європи. З 2019 року є також організатором конференції інтермодального транспорту FRACHT в Тримісті. У 2015 році призначений віце-президентом Союзу Польських Парламентарів.
Відкритість, величезний досвід, бездоганна репутація та міжнародний авторитет ставлять Яцека Пєхоту до ряду політиків і керівників світового рівня з думкою яких рахуються, які віддають пріоритет відкритим дискусіям і не уникають складних питань.
Констатуючи важливість VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який цього року приймає Україна (м. Херсон), беручи до уваги ті виклики і наслідки пандемії, з якими зіткнулася як світова економіка так і економіки окремих країн, роблячи особливий акцент на використання наданих можливостей зустрічі на майданчиках форуму представників країн Європи та Азії, від берегів Балтики до східних берегів Каспійського моря, наголошуючи на необхідності відпрацювання плану консолідованих дій, спрямованих на створення поясу економічної безпеки, Яцек Пєхота, зокрема, сказав:
«...Мені приємно відзначити зростаюче міжнародне значення Балтійсько-Чорноморського економічного форуму як важливої платформи для діалогу все більшого числа учасників, представників країн регіону, організацій і компаній. Ми раді участі польських організацій в цьому проекті і співпраці, яка динамічно розвивається як між регіонами України та Польщі так і між нашими країнами в цілому, в тому числі між портами, в транспортній сфері, розвитку партнерства між університетами. Це підтверджує той факт, що завдяки своєму вдалому розташуванню та стратегії розвитку транспорту, Польща має можливість посилити свою роль у системі євразійських перевезень та створення ефективного коридору співпраці від Балтійського до східних берегів Каспійського моря. Ключову роль грає міжнародне співробітництво, яке об'єднує зусилля зацікавлених країн і компаній, що відповідає на нові виклики міжнародній реальності. Я глибоко переконаний, що 7-й Балтійсько-Чорноморський економічний форум в Херсоні, в важливому центрі суднобудівної галузі України, пройде з успіхом. Це зміцнить діалог і сприятиме створенню нових моделей співпраці, які так важливі в даний час, в період коли триває пандемії коронавируса. Критично важливим є обмін досвідом, пов'язаним з екстремальними змінами у функціонуванні економіки, міжнародної торгівлі, транспорту та інших важливих сфер. Як змінилися транспортні переваги при переміщенні товарів, як підвищити міжнародну транспортну доступність окремих країн, як ефективно управляти важливими транспортними і економічними проектами віддалено... це лише деякі з проблем, які будуть обговорюватися на форумі в Херсоні. Польсько-Українська господарська палата зацікавлена у співпраці в цій області, тим більше що ми реалізуємо проект, що доповнює Балтійсько-Чорноморський економічний форум, а саме регулярне проведення конференції інтермодального транспорту FRACHT. В цьому році ця конференція буде проходити в місті Гдиня 20-21 серпня. Запрошуємо і будемо раді участі в ній представників міжнародної команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму та представників українських підприємства (https://www.forum-fracht.pl/). Я переконаний, що угода про співпрацю між Польсько-Української господарської палатою і Балтійсько-Чорноморським економічним форумом, яку ми сподіваємось підписати найближчим часом, сприятиме тіснішій нашій співпраці.
Я хотів би побажати організаторам і всім учасникам 7-го Балтійсько-Чорноморського економічного форуму в Херсоні, плідних дискусій, які приведуть до вироблення ефективних рішень в боротьбі з економічною кризою, викликаною глобальною пандемією коронавируса, і будуть сприяти розвитку підприємництва та міжнародного співробітництва», - зазначив Яцек Пєхота.