Міжнародний форум в місті Гдиня відкриває нові перспективи

23.08.2020

Наприкінці тиждня що минає (20–21 серпня) в польскому місті Гдиня пройшов VIII FORUM FRACHT. Подія неординарна та важлива з декількох аспектів:

  • по-перше, це один з перших міжнародних форумів, який в період пандемії COVID-19 було проведено не дистанційно, а у звичайному режимі «зустрічі наживо», 
  • по-друге, він зібрав представників з уряду, місцевих органів влади, Посольств деяких країн, портів, транспортно-логістичних компаній, господарських палат, він надав можливість відкритого діалогу та предметних дискусій щодо об’єктивної оцінки ситуації, яка складається в нових реаліях міжнародної торгівлі та переміщення вантажів.

Слід зазначити, що організаторами форуму було передбачено та відпрацьовано всі необхідні заходи безпеки, пов’язані з проведенням подібних заходів у поточних умовах. 

Учасникам форуму було презентовано відеофільм, в якому представлено нові підходи організації багатогранної партнерської співпраці при формуванні коридору ефективного співробітництва від берегів Балтійського до східних берегів Каспійського моря. Проекту, який було ініційовано на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

Історичною подією VIII FORUM FRACHT стало підписання договору про співпрацю між Балтійсько-Чорноморським економічним форумом та Польсько-Українською господарською палатою в особі її Президента, Міністра економіки Польщі (2001-2003, 2005) Яцека Пєхота (на фото зліва).

Як зазначив заступник голови Правління Балтійсько-Чорноморского економічного форуму Володимир Макуха, який прийняв безпосередню участь у підписанні цього договору:

«Підписанням договору про співпрацю між нашим форумом та Польсько-Українською господарською палатою було юридично оформлено партнерські стосунки між нашими організаціями, які фактично тривають вжи близько року. Це не пересічна подія. Крім, передбачених договором, багатогранних партнерських стосунків та співпраці, у ньому передбачено і конкретні, спільні дії, спрямовані на взаємодопомогу та підтримку у реалізації стратегічних проектів, ініційованих та тих що вже реалізуються кожною із сторін. Зокрема, визначено важливість поєднання зусиль для ефективної реалізації проекту створення коридору ефективного співробітництва від берегів Балтійського моря, де базовими фундаментами є м. Гдиня, Поморське воєводство (Польща) та м. Клайпеда (Литва) до східних берегів Каспійського моря де ключовими партнерами є порти Курик (Казахстан) та Туркменістан з його сучасним міжнародним морським портом Туркменбаші.

Зовсім нещодавно було проведено історичну зустріч між Міністрами закордонних справ Польщі, України та Литовської Республіки в місті Люблін, де було затверджено поглиблення трьохсторонньої співпраці, що отримало назву «Люблінський трикутник». Виходячи з аналогії та зазначаючи, що як подія і місце підписання договору між Балтійсько-Чорноморським економічним форумом та Польсько-Українською господарською палатою, так і зазначений міжнародний проект створення коридору ефективного співробітництва, який міжнародні партнери вже визначають як геополітично важливий, де формується базовий трикутник м. Гдиня, Поморське воєводство (Польща) – м. Клайпеда (Литва) – м. Херсон, Херсонська область (Україна), ми є свідками створення своєрідного «Гдинського трикутника» як додаткового механізму реалізації базового, трьохстороннього формату співпраці між Польщею, Україною та Литвою, визначеного Міністрами закордонних справ цих братніх країн, під час їхньої зустрічі в місті Люблін», - сказав Володимир Макуха.