Університет прикладних наук Сатакунта - флагман в області технологій й морських досліджень

03.09.2020

Одним із доповідачів на VII Балтійсько-Чорноморському економічному форумі буде проектний менеджер Університету прикладних наук Сатакунта, уповноважений представник Міжнародної Асоціації морських університетів Хейккі Коівісто

Університет прикладних наук Сатакунта (SAMK) проводить морські тренінги з 1880 року. Факультет логістики та морських технологій в SAMK є загальновизнаним на національному та міжнародному рівні в галузі технологій та морських досліджень та пов'язаних з ними досліджень (www.samk.fi; http://sub.samk.fi). SAMK є активним та надійним партнером у консорціумах, що складаються як з освітніх, так і з промислових установ, МСП та партнерів з числа державних органів влади з Європи, Африки та Китаю.

Нещодавнім прикладом є запуск результатів проекту на EfficientFlow - проект «Ефективні вантажні і пасажирські потоки між Фінляндією та Швецією». Зазвичай різні учасники портової діяльності телефонують одне одному, наприклад сім осіб з різних організацій мають лише одне сповіщення порту. EfficientFlow вивчив та впровадив цифровий додаток для мобільних телефонів для порту Раума. Мобільний додаток був офіційно запущений у серпні 2020 року. Наразі сімдесят користувачів обмінюються та отримують розклади руху порту в режимі реального часу. Користувачі володіють відомостями щодо багатьох аспектів порту: термінали, буксири, пілоти, агенти, адміністрація порту, причальний персонал, капітани та навіть місцева суднобудівна компанія. Цей новий додаток економить час, збирає всю необхідну інформацію в одному місці, а також сприяє зменшенню впливу на навколишнє середовище завдяки кращому налаштуванню та плануванню прибуття та вильоту суден у порту.

Акцентуючи увагу на важливість дискусій, що очікуються на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, Хейккі Коівісто зокрема зазначив: «досвід співпраці між морськими університетами різних країн зайвий раз демонструє важливість діалогів, обміну досвідом між вищими навчальними закладами, є складовою ефективного розвитку не тільки саме освіти та науки але і відповідних галузей економіки країн».