ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ ВИЩОЇ МОРСЬКОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

16.09.2020

Директор Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія», доктор технічних наук, професор Валентин Чимшир буде одним із учасників дискусій під час проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму

«Шановні колеги, друзі та гості конференції! Від імені Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія» вітаю Вас з нагоди проведення VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

Цей захід вже традиційно збирає щороку українських та закордонних спеціалістів різних галузей для обговорення актуальних питань розвитку міжнародних економічних, гуманітарних, наукових зав’язківe у тому числі фахівців морегосподарського комплексу, а в цьому році мають можливість приєднатися і вищі навчальні заклади України та європейських держав. 

Зростаючий світовий попит на вищу морську освіту, покращення доступності та зручності її отримання, збільшення привабливості та безпосереднє застосування її змісту до майбутнього місця роботи на сучасних морських суднах докорінно змінює середовище вищої морської освіти в Україні та в усьому світі в цілому. 

У цьому швидко мінливому середовищі, яке все більше базується на інноваційних підходах в контексті глобальної економіки, заснованої на знаннях, традиційні навчальні заклади вищої морської освіти намагаються адаптувати свої цілі, структури та програми. Завдяки цім процесам виникають нові організаційні зміни. Ці зміни та нові розробки, пов’язані з ними, сприяють прискоренню прогресу в галузі цифрових комунікацій та технологій навчання, надають змогу розробити та втілити нові інноваційні підходи розвитку компетентнісних якостей фахівців морегосподарського комплексу.

Таким чином, вважаю, що долучення до проведення VІІ Балтійсько-Чорноморського форуму це чудова нагода для науковців з різних країн обмінятися науковим та практичним досвідом, новими напрацюваннями, методиками. Висловлюю сподівання, що цей форум стане не лише вагомим внеском у розвиток української науки, але й окреслить нові шляхи для вирішення непростих завдань реформування вищої морської освіти в Україні» - Валентин Чимшир