ПРАКТИЧНІ КРОКИ ТУРКМЕНІСТАНУ НА ШЛЯХУ РОЗВИТКУ ЕФЕКТИВНОГО МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

07.06.2023

В перші дні червня (2 червня) відбулась робоча зустріч голови Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макуха з Надзвичайним та Повноважним Послом Туркменістану Тойли Атаєвим.

Туркменістан є одним із надійних партнерів міжнародних проектів, ініційованих на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму та одним із орієнтирів ефективного розвитку міжнародного партнерства від країн Балтійського моря до східних берегів Каспійського моря та країн Центральної та Південної Азії. Підтвердженням цього факту є прийняття урядового плану розвитку зовнішньоекономічної діяльності Туркменістану на період 2020-2025 років, одним із пунктів якого зазначено необхідність налагодження співробітництва між сучасним Міжнародним портом Туркменбаші та Балтійсько-Чорноморським економічним форумом. Як зазначив пан Посол, - «В Туркменістані з повагою сприймають міжнародні проекти, ініційовані на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, спрямовані на розвиток ефективного співробітництва від країн Європи до країн Центральної Азії».Під час робочої зустрічі шановний Тойли Атаєв розповів про нові можливості розвитку співробітництва в різних галузях економіки яким сприятиме системні та ефективні дії Президента та Уряду Туркменістану, зокрема, щодо поліпшення транспортно-логістичних можливостей які відкриває міжнародний порт Туркменбаші, налагоджене паромне сполучення з Азрбайджанським портом Баку та подальшим відправленням вантажів залізницею до Чорноморських портів Грузії. Новим можливостям поглиблення співпраці між бізнесом країн Європи та країн Центральної Азії сприяють разголужені залізничні маршрути, які проходять через. Туркменістан, зокрема, залізничне сполучення між Киргистаном, Узбекістаном та Туркменістаном з виходом до міжнанордного порту Туркменбаші. Було окремо акцентовано на можливостях, які відкриває для бізнесу системна співпраця Туркменістану та Туреччини.

Окремо під час проведеної робочої зустрічі було приділено увагу важливості використання транспортно-логістичних можливостей, які створено Туркменістаном, для поглиблення співпраці від країн Балтійського моря до країн Центральної та Південної Азії щодо протидії голоду та забезпеченню продовольчої безпеки. В цьому стратегічному важливому сегменті міжнародного співробітництва, шановний Тойли Атаєв позитивно оціннив напрацювання міжнародної команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму та інформацію, доведену головою Правління форуму Володимиром Макуха щодо визначених на початку минулого року під час робочої зустрічі з першим заступником Міністра Аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким планових дій щодо розвитку міжнародного співробітництва у галузі сільського господарства, в тому числі в сегменті виробництва та постачання добрив. Підсумки низки зустрічей, проведених представниками міжнародної команди форуму з урядовцями Литви та Польщі. Шановний пан Посол зазначив, що це дуже важливий напрямок міжнародної співпраці в якому Туркменістан має суттєві досягнення, зокрема, пов’язані з виробництвом високоякісних добрив із застосуванням сучасного обладнання.

Крім того, під час робочої зустрічі було акцентовано на важливості спільних зусиль, спрямованих на досягнення міжурядових домовленостей щодо зменшення митних платежів при переміщенні сільськогосподарської продукції та добрив від країн басейну Чорного моря до країн Центральної Азії. Зазначена робота сприятиме сільгоспвиробникам (зокрема України) відкрити нові можливості постачання своєї продукції в країни Центральної та Південної Азії а також, як відмітив Володимир Макуха, надасть нові можливості представникам бізнесу від країн Азії до країн Європи щодо створення нових спільних підприємств, в тому числі, в сегменті виробництва нових типів добрив та переробки продукції сільського господарства.